• Nasz profil

• O przedszkolu

Placówka otwarta jest w godzinach 06:30 - 17:00.

Organem prowadzącym jest -
            Gmina Wrocław.

Nadzór pedagogiczny sprawuje Dolnośląskie Kuratorium Oświaty.

Dyrektor przedszkola przyjmuje interesantów po uprzednim telefonicznym umówieniu terminu spotkania.

tel: 71 7986768 wew. 101

adres mailowy - sekretariat.p140@wroclawskaedukacja.pl

Administratorem danych jest Przedszkole nr 140 „Pod Platanem” we Wrocławiu, ul. Nadbrzeżna 14, 51-349 Wrocław. Kontakt do naszego inspektora ochrony danych: inspektor@coreconsulting.pl  lub tomasz.grzybowski@coreconsulting.pl , tel:501 083 482 CORE Consulting, ul. Z. Krasińskiego 16, 60-830 Poznań.. Szczegółowe informacje o regułach przetwarzania danych dostępne w biurze podawczym oraz na www.przedszkole140wroclaw.edupage.org .

W przedszkolu działają trzy oddziały ( 74 miejsca ) :

- dzieci 3-4 letnich

- dzieci 4-5 letnich

- dzieci 5-6 letnich

KONSULTACJE Z RODZICAMI

Zapraszamy na indywidualne konsultacje wszystkich rodziców, którzy chcą dowiedzieć się więcej o postępach, osiągnięciach czy trudnościach swojego dziecka. Podczas konsultacji Rodzice mogą porozmawiać z nauczycielem na temat rozwoju dziecka, jego zachowania w grupie rówieśników, mocnych i słabych stron, tego co cieszy lub niepokoi. Zachęcamy rodziców do korzystania z tej formy współpracy.

-   po wcześniejszym umówieniu się z nauczycielkami.

Konsultacje specjalistów tj. logopedy, terapeuty i nauczyciela z zajęć ruchowych rozwijających uzdolnienia, odbywają się po wcześniejszej konsultacji

Rodzica z wychowawcą grupy i ustaleniu terminu ze specjalistą.

Nasze przedszkole dba o swoich wychowanków:

• Jesteśmy po to, aby wprowadzić dziecko w otaczające go środowisko bliższe i dalsze oraz pomóc mu się w nim odnaleźć.

• Wspomagamy i ukierunkowujemy indywidualny rozwój dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi – w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa.

• Inspirujemy rozwój aktywności twórczej dzieci poprzez stosowanie atrakcyjnych metod pracy.

• Pielęgnujemy nasze przedszkolne tradycje.

• Mamy swoje logo i hymn.

• Wspieramy rodzinę w działaniach wychowawczych.

• Posiadamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną otwartą na dziecko i jego potrzeby.

• Zmierzamy do tego, aby mały człowiek wyrósł na aktywnego, świadomego swoich praw i obowiązków mieszkańca Ziemi.

• Zapewniamy przestrzeganie Konwencji o Prawach Dziecka.

• Zapewniamy bezpieczny pobyt dziecka w przedszkolu – placówka jest zamykana po przyprowadzeniu wychowanków, teren jest ogrodzony i zabezpieczony.

•       Oferujemy trzy posiłki, które są zawsze smaczne, świeże, zdrowe i estetycznie podane.

•      Mamy też piękny i bezpieczny zielony ogród.

NASZE PRZEDSZKOLE OFERUJE DZIECIOM BOGATY WACHLARZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH:

Bezpłatne:

• gimnastykę ogólnorozwojową
            • ćwiczenia logopedyczne
            • naukę religii
            • naukę języka angielskiego
            • program Mali Wspaniali

Opłacane przez rodziców:

• koncerty muzyczne
            • spektakle teatralne, widowiska

PONADTO ORGANIZUJE:

• festyny rodzinne
            • przedszkolne imprezy i uroczystości organizowane na terenie placówki
            • wyjazdy na „zielone przedszkole”
            • wycieczki w ciekawe miejsca

Placówka uczestniczy od lat we Wrocławskiej Sieci Przedszkoli Promujących Zdrowie.

Realizuje program działań prozdrowotnych, dzieci objęte są bezpłatnymi badaniami różnych lekarzy specjalistów.

Przedszkole współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Nr 5

przy ul. Czajkowskiego.

Psycholog wspomaga nauczycielki w diagnozowaniu wiedzy i umiejętności dzieci.

Dzieci z wadami wymowy objęte są opieką logopedy.

Przez cały rok bierzemy udział w różnych zewnętrznych akcjach, projektach i programach.

Sami również tworzymy i organizujemy w  naszym przedszkolu różne programy i  projekty między innymi:

"Przedszkolak Małym Europejczykiem","W krainie platana",  "Afryka dzika - dawno odkryta", "Dzieci Świata", "Amazonia - zielone płuca ziemi", "Jestem zuch - zdrowo jem i ćwiczę za dwóch", "Spacerkiem po Wrocławiu", "Przygody żaby Kum Kum", "Wesołe Przedszkole", "Przedszkolaki nauczamy gdy czytamy".