• Grupa III

• PROJEKTY

• Drodzy Rodzice,

w roku szkolnym 2021/2022 wraz z dziećmi weźmiemy udział w dwóch projektach ogólnopolskich:

"Czytanie ma Moc" (P1)

"Świat Przyrody w Oczach Dziecka" (P2)
            Projekt Przedszkola Miejskiego nr 32 w Gorzowie Wielkopolskim

PROJEKT P1

"CZYTANIE MA MOC"
            ogólnopolski projekt edukacyjny o tematyce czytelniczej

"Czytanie ma moc w każdym wieku! A może nawet im się jest mniejszym, tym moc bywa silniejsza!

Chcemy pokazać Przedszkolakom „moc przytulania Misia”, bo od kołyski wiadomo, że to ważna sprawa (Miś zwany Paddington M. Bond). Odkryjemy wspólnie moc przyjaźni i co się dzieje z człowiekiem, kiedy jej zabraknie (Mój wieloryb B. Davies). Będziemy bawić się słowami i śledzić sekrety przedmiotów z naszych domów (Wierszyki domowe Michała Rusinka). A na koniec odkryjemy mega moc filozofowania, bo wiadomo nie od dzisiaj, że dzieci robią to najlepiej (Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci Hanny Łupińskiej)."

Projekt zakłada rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci.

PROJEKT P2

"ŚWIAT PRZYRODY W OCZACH DZIECKA"
            ogólnopolski projekt edukacyjny o tematyce ekologicznej

Kształtowanie właściwej postawy wobec środowiska należy rozpocząć już  od najmłodszych lat.
            Podstawy prawidłowych zachowań człowiek zdobywa w dzieciństwie i w młodości.
            Dzieje się tak dlatego, gdyż jest on wtedy wrażliwy na wszystko, co go otacza.
            Przyroda staje się niezwykle bogatym źródłem przeżyć, wrażeń i doznań.

Bezpośrednie obcowanie  dziecka z przyrodą wywołuje u niego chęć aktywnego działania, a także budzi uczucia opiekuńczości i przyjaźni wobec świata roślin i zwierząt.

Projekt zakłada wprowadzenie dzieci w świat najbliższego mu środowiska przyrodniczego.

Głównym założeniem projektu  pt. „ ŚWIAT PRZYRODY W OCZACH DZIECKA” jest:

Rozbudzenie ciekawości przyrodniczej oraz wzbogacanie ogólnej wiedzy o Polsce i przyrodzie.

Projekt jest zgodny z zadaniami określonymi w Podstawie Programowej wychowania przedszkolnego.

Projekt jest zgodny z kierunkiem polityki oświatowej Państwa w roku szkolnym 2021/2022: Wzmocnienie edukacji ekologicznej w szkołach. Rozwijanie postawy odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Projekt pod patronatem:

Nadleśnictwo Kłodawa