Przedszkole Nr 140 " Pod Platanem" we Wrocławiu

Grupa II

CO SIĘ U NAS DZIEJE

WYCIECZKA DO CENTRUM POZNAWCZEGO Hali Stulecia

19.10.2018r wyjechaliśmy do Centrum Poznawczego Hali Stulecia na warsztaty "Lecimy w kosmos".

W dniach 15.10-18.10.2018r w naszej grupie był realizowany

projekt edukacyjny

TYDZIEŃ BEZ ZABAWEK

„Tydzień Bez Zabawek” -  to przestrzeń do działań twórczych,
rozbudzanie w dzieciach chęci poszukiwań i tworzenia.
Dzieci odkrywają swoje twórcze możliwości, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, zdobywają sprawność manualną, uczą się samodzielności, współdziałania w grupie.
To twórcza zabawa – dzieci przekonują się, że świetną zabawą jest sama chęć tworzenia, co sprawia im dużo radości. Cieszy je samo tworzenie i to, że same potrafią coś zrobić.
Dzień 1
Pierwszego dnia czekała na dzieci niespodzianka - w sali nie było ani jednej zabawki, za to wszędzie stały kartonowe pudła, a na stole leżał list. Okazało się, że list ten był od zabawek, które wyruszły w daleką podróż, aby odpocząć. Dzieci dostały też mapę i koperty w których były zapisane różne zadania na każdy dzień, aby zabawki powróciły do ich sali. Pierwszego dnia wybudowały z kartonów wielki mur, wybudowały tunel i przeszły przez niego, a także wybudowały domek i ozdobiły go.
Dzień 2
Drugiego dnia dzieci przejechały przez wysokie góry przygotowana ciężarówką, a następnie wspólnie przy swoich stolikach wykonały makiety miasta, korzystając z pudełek, zakrętek itp.
Dzień 3
Kolejnego dnia dzieci wykonywały zadanie grupowe - wybudować jak najwyższą wieżę z materiałów, które były schowane w pudełkach. Wieża ta musiała przetrwać silny podmuch wiatru. Przedszkolaki również przeszły labiryntem ułożonym z kartonów, a na koniec przeszły jesienną ścieżką sensoryczną wykonaną z kasztanów, szyszek, żółędzi, liści, orzechów, patyków.
Dzień 4
Ostatniego dnia przedszkolaki wybudowały tratwę i przepłynęły nią rwąca rzekę, ozdobiły ciężarówkę. Miały też zadanie specjalne - zacząć naukę gry na flażolecie. Na koniec kierując się strzałkami wybrały się na poszukiwanie skarbu. Okazało się, że skarb był schowany w ogrodzie przedszkolanym.
Oprócz tego każdego dnia dzieci budowały z dostępnych kartonów róznego rodzaju "bazy", domki itp. Bawiły się w teatr z kartonów i własnoręcznie wykonały kukiełki do niego.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do częstych zabaw w ogrodzie przedszkolnym.  11 października odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspólnie bawiliśmy się  dziećmi z Przedszkola nr 130.

Zabawę poprowadziła "Kraina Eldorado" - opłacona z funduszy Rady Rodziców.

Dnia 10.10.2017r nasza grupa wyjechała

do Narodowego Forum Muzyki

na tzw. Lekcje rytmu z przytupem.

Podczas zajęć nauczyliśmy się tańca śląskiego - "Trojaka".

LAS W SŁOIKU

Dnia 2.10.2018r w naszej grupie odbyły sie warsztaty podczas których każdy z nas wykonał swój osobisty las zamknięty w szkle. Las w słoiku zabraliśmy ze sobą do domu gdzie będziemy go obserwować oraz pielęgować.

FESTYN RODZINNY

"Środowisko ponad wszystko"

Dnia 28.09.2018r odbył się festyn rodzinny, którego celem było  podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i ich rodziców oraz rozwijanie właściwych postaw wobec otaczającej przyrody.

Nasza grupa wraz z maluszkami przedstawiła krótki taniec do piosenki pt."Moja planeta", a następnie wraz z rodzicami wykonywaliśmy różne zadania m.in. wykonaliśmy eko strój z materiałów z recykligu, poszukiwaliśmy ilustracji zwierząt występujących w naszym ogrodzie przedszkolnym oraz rozpoznawaliśmy nazwy drzew w naszym ogrodzie.

W pierwszym tygodniu września korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się do naszego ogrodu, aby stworzyć wspólną pracę plastyczną. Malowaliśmy na stretch folii, a tematem naszej pracy był nasz przedszkolny ogród.