Przedszkole Nr 140 " Pod Platanem" we Wrocławiu

Grupa II

CO SIĘ U NAS DZIEJE

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem  zajęć było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego,
jego kultury oraz tradycji.

Zapoznaliśmy się z symbolami  narodowymi naszego kraju oraz uroczyście zaśpiewaliśmy Hymn. Dzieci poznały granice Polski na mapie oraz wykonały piękne wachlarze w barwach narodowych. Natomiast plastikowe nakrętki posłużyły do wykonania Flagi Polski.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej grupie i mamy nadzieję,
że zapadnie on w pamięci "Małych Polaków".

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W tym dniu fruwające serduszka wyczarowały uśmiech na twarzach dzieci. Grupa Jeżyków dzielnie poszukiwała kolorowych serc szczęścia, a na koniec obdarowały swoich kolegów laurakami życzliwości.

WARSZTATY Z RODZICAMI

W dniu dyni odbyły się warsztaty z rodzicami pt. "dyniaki - cudaki". Mama Kacperka sprezentowała nam dynie, z których z pomocą Mam tworzyliśmy śmieszne stworki.

Wszytskim obecnym na warsztatach Mamom bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie. Zachęcamy rónież pozostałych rodziców do udziału w kolejnych warsztatach.

ŚWIĘTO DYNI

Podczas warzywnego tygodnia urządziliśmy w naszej grupie dzień dyni. Tego dnia wszystcy przyszliśmy do przedszkola ubrani na pomarańczowo. Poznaliśmy zdrowotne właściowości tego warzywa. Teraz o dyni wiemy już wszystko. Podczas dyniowego dnia zabaw było sporo: taniec dyń, zabawa zręcznościowa, zabawa "dynia parzy" i wile innych.

Zrobiliśmy również ogromną dynię z papieru.

Jedliśmy też przysmaki z dyni: przepyszną zupę, dyniowe ciasto oraz pestki z dyni.

KUCHCIKOWO - SAŁATKA JARZYNOWA

Podczas tygodnia aktywności pt. "Jesień w ogrodzie" zabawiliśmy się w kucharzy i własnoręcznie przyrządziliśmy sałatkę jarzynową. Warzywa potrzebne do przygotowania sałatki ugotowaliśmy w swoich domach, natomiast w przedszkolu wszystko pokroiliśmy, wymieszaliśmy i doprawiliśmy - wyszło pysznie.

Niektórzy zjedli 2 dokładki zdrowej sałatki.

OWOCOWE WITAMINKI

Pod koniec tygodnia aktywności pt. "Jesień w sadze", własnoręcznie wyciskalismy sok z pomarańczy.

Sok był pyszny, orzeźwiający, słodki i bardzo zdrowy.

20 września obchodziliśmy w naszej grupie Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka!

Tego dnia zabawy było sporo. Zorganizowaliśmy fotobudkę, były zabawy z balonami, wyścig z woreczkami na głowie, a nawet teatrzyk pacynkowy.

Pierwsze urodzinki w naszej grupie już za nami!

W poniedziałek świętowaliśmy Urodziny Marcina i Zosi Gołębiewskiej.

Mama Marcina przygotowała nam wspaniały poczęstunek, a Zosia poczęstowała wszystkich pysznymi cukierkami.

Jubilatom życzymy wszystkiego najlepszego!!!!

Znalezione obrazy dla zapytania przedszkole

Witamy w grupie II. Teraz nazywamy się Jeżyki.

W przedszkolu jest wesoło, wspólnie się bawimy i razem spędzamy czas w naszej nowej sali i  w naszym pięknym ogrodzie.