• 01.01.2018

Dwa żłobki i dwa przedszkola wygrały

oczyszczacze powietrza

Cztery oczyszczacze powietrza trafiły do dwóch wrocławskich przedszkoli i dwóch żłobków. Tak zadecydowali klienci firmy Tauron biorący udział w specjalnym konkursie.

Przekazanie urządzeń dla wszystkich placówek odbyło się 8 grudnia w przedszkolu nr 35.

„Konkurs z klimatem” to element programu informacyjno-edukacyjnego firmy Tauron pod nazwą „Oddychaj powietrzem”. Każdy z uczestników grał o nagrodę dla siebie w postaci czujnika czadu oraz decydował, która gmina powinna dostać oczyszczacze powietrza na wyposażenie gminnych żłobków lub przedszkoli. Rywalizacja była zacięta i odbywała się między miejscowościami z województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

W związku z tym, iż nasza gmina zajęła czwarte miejsce w plebiscycie, oczyszczacze  powietrza, warte 2,5 tys. zł każdy, zostały przekazane do:

• żłobka nr 14 przy ul. Mulickiej 4c
              • żłobka nr 8 przy ul. Sądowej 6
              • przedszkola nr 140 "Pod Platanem" przy ul. Nadbrzeżnej 14
              • przedszkola nr 35 "Tęczowy Domek" przy ul. Gen K. Pułaskiego 20a.

Oczyszczacze będą wykorzystywane na co dzień w trakcie zajęć dla dzieci. Sprzęt nie tylko eliminuje szkodliwe cząsteczki, które w sezonie grzewczym mogą dostawać się do pomieszczeń. Z powodzeniem oczyszcza powietrze również z alergenów oraz kurzu. Mimo funkcji jaką pełnią oczyszczacze, należy przede wszystkim pamiętać, iż najważniejsze jest przeciwdziałanie emisji zanieczyszczeń do powietrza.