• Destination Imagination

16.01.2019

Destination Imagination to program edukacyjny dla dzieci i młodzieży zorientowanym na rozwój kreatywności oraz ​umiejętności XXI wieku, w którym nasze Przedszkole bierze udział. W tym roku jest on realizowany w grupie 2. Spośród dzieci 6-letnich stworzona zostałą drużyna "Jeżyków".

Destination Imagination (DI) jest największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów.

Destination Imagination stawia przed uczestnikami projekty zespołowe, które wyzwalają ducha odkrywczości i samodzielności, zachęcają do zdobywania nowych umiejętności i zainteresowań oraz kreują poczucie odpowiedzialności wobec innych. Dzieje się tak, ponieważ w Programie dzieci rozwiązują Wyzwania samodzielnie.

Celem jest sama droga, jaką przechodzą uczestnicy (drużyna składająca się z 7 osób), uczą spojrzenia w siebie, we własne możliwości i sprawczość.

Proces kończy się udziałem w „Olimpiadzie Kreatywności - Oczyma Wyobraźni”, na której drużyny prezentują się w dwóch kluczowych elementach programu.

WYZWANIE DRUŻYNOWE

- dokładnie obmyślone projekty, na które rzucają wyzwanie uczestnikom poprzez celowe stymulowanie zmysłów, których używamy do nauki. Uczą umiejętności rozwiązywania żądań długofalowych z odległym celem. Realizowane są metodą projektu.

Pozakonkursowo – Wyzwanie Wschodzących gwiazd, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym.

WYZWANIE NA JUŻ

- Wyzwanie uczy samodzielności, szybkości, błyskotliwości o odwagi w myśleniu twórczym. Drużyny doprowadzają do perfekcji umiejętność rozwiązywania problemów w praktyce .

Więcej informacji o programie: www.kreatywnosc.pl