Przedszkole Nr 140 " Pod Platanem" we Wrocławiu

 

Nawigacja

 • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

  Znalezione obrazy dla zapytania ziemniak rysunek

  Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

  Z tej okazji skorzystały przedszkolaki z naszej placówki oraz dzieci z Przedszkola nr 130, które razem z nami bawiły się w tym dniu. 

  Panie Animatorki z firmy
  KRAINA ELDORADO zorganizowały świetne gry i zabawy dla dzieci. Były  zawody w zbieraniu i sadzeniu ziemniaków, tor przeszkód, "ziemniaczane tańce" i wiele innych atrakcji. Nie zabrakło również baniek mydlanych i pysznych ziemniaków, które przygotowały dla nas Panie kucharki. 

  Ten jesienny  dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać


  Zdjęcia z tego wspaniałego dnia znajdują się w galerii zdjęć na stronie internetowej Przedszkola :)


   


   

   

  TEATRZYK PACUŚ

  Dnia 05.10.2018r. odbyło się przedstawienie pacynkowe  

  pod tytułem "Przygody Kubusia Wszędobylskiego".


  Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu podpowiadając bohaterom jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach.
   

  Głównyą postacią był Kubuś, który borykał się z różnymi przeciwnościami losu. Rzeczywistość bajkowa przeplatała
  się z realiami życia współczesnego dziecka.

   

  Zachwytom i brawom po zakończeniu spektaklu nie było końca.

  DZIĘKUJEMY! :):):)

   - Obrazek 1

   

   - Obrazek 2

   


  FESTYN RODZINNY

  "Środowisko ponad wszystko"

  Dnia 28.09.2018r odbył się festyn rodzinny, którego celem było  podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i ich rodziców oraz rozwijanie właściwych postaw wobec otaczającej przyrody.

   - Obrazek 3 - Obrazek 4 - Obrazek 5

 • Teatr Rodziców "Kraina Lodu"

   

  Teatr Rodziców "Kraina Lodu" - Obrazek 1      KRAINA LODU  Teatr Rodziców "Kraina Lodu" - Obrazek 2

  Czego rodzice nie zrobią dla swoich dzieci ?

  Są gotowi na wiele, po raz kolejny przekonaliśmy się 27.04.2018r, oglądając przedstawienie "Kraina Lodu" w wykonaniu Teatru Rodziców.

  Teatr Rodziców "Kraina Lodu" - Obrazek 3

  Bajka nie najkrótsza, ale rodzice poradzili sobie znakomicie. Dodatkowo grze aktorskiej towarzyszyła piękna scenografia, która trzeba przyznać wymagała dużych nakładów pracy, i niepowtarzalne stroje.

  Dzieci miały sporo radości oglądając swoich rodziców we wcieleniach ulubionych bohaterów. A rodzice po raz kolejny udowodnili, że dla uśmiechniętych twarzy dzieci potrafią zrobić wiele: potrafią się zorganizować, poświęcić swój czas i mają dystans do siebie.

  Gratulujemy!

  W przedstawieniu wzięło udział 18 rodziców.

  Wszyscy Rodzice otrzymali gromkie brawa od dzieci, personelu przedszkola oraz gratulacje i specjalne nagrody, które wręczyły ich własne pociechy.

  Dziękujemy Wam drodzy Rodzice, za współpracę, zaangażowanie w przygotowanie przedstawienia oraz niesamowite przeżycia naszych podopiecznych.

   

  Zachęcamy innych rodziców do zgłaszania się do Teatru – gwarantujemy moc pozytywnych emocji i dużo niezapomnianych wrażeń

   

   

 • Dwa żłobki i dwa przedszkola wygrały

  oczyszczacze powietrza

  Cztery oczyszczacze powietrza trafiły do dwóch wrocławskich przedszkoli i dwóch żłobków. Tak zadecydowali klienci firmy Tauron biorący udział w specjalnym konkursie.

  Przekazanie urządzeń dla wszystkich placówek odbyło się 8 grudnia w przedszkolu nr 35.

  „Konkurs z klimatem” to element programu informacyjno-edukacyjnego firmy Tauron pod nazwą „Oddychaj powietrzem”. Każdy z uczestników grał o nagrodę dla siebie w postaci czujnika czadu oraz decydował, która gmina powinna dostać oczyszczacze powietrza na wyposażenie gminnych żłobków lub przedszkoli. Rywalizacja była zacięta i odbywała się między miejscowościami z województw: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i opolskiego.

  W związku z tym, iż nasza gmina zajęła czwarte miejsce w plebiscycie, oczyszczacze  powietrza, warte 2,5 tys. zł każdy, zostały przekazane do:

  • żłobka nr 14 przy ul. Mulickiej 4c
  • żłobka nr 8 przy ul. Sądowej 6
  • przedszkola nr 140 "Pod Platanem" przy ul. Nadbrzeżnej 14
  • przedszkola nr 35 "Tęczowy Domek" przy ul. Gen K. Pułaskiego 20a. 

  Oczyszczacze będą wykorzystywane na co dzień w trakcie zajęć dla dzieci. Sprzęt nie tylko eliminuje szkodliwe cząsteczki, które w sezonie grzewczym mogą dostawać się do pomieszczeń. Z powodzeniem oczyszcza powietrze również z alergenów oraz kurzu. Mimo funkcji jaką pełnią oczyszczacze, należy przede wszystkim pamiętać, iż najważniejsze jest przeciwdziałanie emisji zanieczyszczeń do powietrza.

   - Obrazek 1 - Obrazek 2

 • W latach szkolnych 2016-2019 realizujemy (pilotażowo) innowację pedagogiczną 
  
  Twórcze rozwiązywanie problemów w praktyce- edukacja twórcza w przedszkolu

  Program ten powstał z inicjatywy Akademii Twórczego Nauczyciela przy wsparciu i zaangażowaniu Departamentu Edukacji i Urzędu Miejskiego Wrocławia. Program jest jednym z głównych założeń strategii edukacyjnej miasta.

  Nauczanie uczniów twórczego rozwiązywania problemów w praktyce, a przede wszystkim rozbudzanie ciekawości poznawczej dzieci oraz kształcenie umiejętności formułowania trafnych, ciekawych pytań, to gimnastyka umysłu – usprawniająca płynność, giętkość i oryginalność myślenia – ukierunkowana na rozwijanie mądrości.

  To także nauka umiejętności: słuchania innych, pracy zespołowej, podejmowania decyzji, obrony swego zdania, rozwijanie postawy odpowiedzialności, pracowitości, budowania poczucia własnej wartości.

   

  Innowacja dotyczy grupy MALUSZKÓW, która kontynuować będzie (pilotażowo) innowacyjne kształcenie w następnych latach. 

   

   

 • Raport z ewaluacji problemowej
 • 1% dla Przedszkola 140 " Pod Platanem"

  W 2012 r. z 1% podatku, dzięki Stowarzyszeniu "Przyjazna Szkoła", pozyskaliśmy kwotę 3150,20zł, krórą przeznaczyliśmy na zakup mebli do przedszkola.

 • Rozkład materiału z języka niemieckiego dla dzieci 5-6-cio letnich/ wrzesień, październik, listopad
 • Warunki ubezpieczenia PZU
 • PROCEDURA DOTYCZĄCA BEZPIECZEŃSTWA DZIECI W PRZEDSZKOLU
 • Gazetka Bezpieczne Przedszkole 2"

  Gazetka Bezpieczne Przedszkole 2" - Obrazek 1

  Zachęcamy do przeczytania kolejnego numeru naszej gazetki "Bezpieczne Przedszkole", w której zamieszczone zostały wiadomości na temat rowerzystów. Z powyższym tematem związany jest konkurs plastyczny pt. "Rowerzysta bezpieczny na drodze".

  Gazetka do pobrania Gazetka_-_Bezpieczne_Przedszkole_2.docx

 • BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE

  Gazetka "BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE"

  BEZPIECZNE PRZEDSZKOLE - Obrazek 1

  We wrześniu 2014 roku nasza placówka przystąpiła do programu "Bezpieczne Przedszkole". Program ten skierowany jest do dzieci, rodziców oraz pracowników przedszkola. Jego podstawowym celem jest wyrabianie u dzieci nawyków i umiejętności związanych z bezpieczeństwem, przy aktywnym współudziale rodziców, którzy również pogłębiają swoją wiedzę w tej dziedzinie oraz wprowadzanie zmian w placówce tak, by była miejscem bezpiecznym dla dzieci i pracowników. Realizacja programu przewidziana jest na okres trzech lat.

  W związku z poruszanymi na zajęciach z dziećmi treściami dotyczącymi bezpieczeństwa i zdrowia, pragniemy kontynuować proces edukacji naszych przedszkolaków włączając w niego także Was, drodzy Rodzice. Dlatego przekazujemy Wam pierwszy numer naszej przedszkolnej gazetki, w której prezentujemy założenia programowe, porady dotyczące dziecka na drodze, ankietę "Czy jestem odpowiedzialnym rodzicem?" oraz wierszyk E. Piechny - Pietrzyk pt. "Zwierzęta na wycieczce".

  Zapraszamy do lektury Gazetka_-_Bezpieczne_Przedszkole.pdf


 •  
  Od nowego roku szkolnego będziesz mógł sprawdzać najważniejsze szkolne wydarzenia w kalendarzu wrocławskiej edukacji.
  Kalendarz będzie dostępny na portalu www.edu.wroclaw.pl. Już dziś możesz sprawdź kiedy będziesz miał wolne dni w najbliższym roku szkolnym, w tym celu wejdź na stronę http://pe.edu.wroclaw.pl/calendar/view.php?view=day&cal_d=1&cal_m=9&cal_y=2014#event_367
  Pełna funkcjonalność kalendarza dostępna jest dla osób posiadających konto na portalu Wrocławska Edukacja www.edu.wroclaw.pl.
  Jeśli nie masz konta na portalu - zachęcam do jego utworzenia – dzięki niemu będziesz miał dostęp nie tylko do kalendarza, ale także do dziennika elektronicznego, platformy edukacyjnej, konta w chmurze Microsoft (poczta, dysk sieciowy, Office Online). Sprawdzisz także dostępność książki w bibliotece.
  Aby utworzyć konto na portalu zgłoś się do sekretariatu szkoły macierzystej – tam uzyskasz pełną informację.
  W przypadku pytań, proszę o kontakt do Centrum Zgłaszania Incydentów tel. 71 777 90 99 (czynne w godzinach 7.45 -  15.45)  lub utworzyć zgłoszenie poprzez System HelpDesk.

  Administrator
  Zintegrowanego Systemu Zarządzania Wrocławską Oświatą
  tel. 71 777 90 99